O nas

Nasze Stowarzyszenieto organizacja zrzeszająca osoby, firmy i instytucje pragnące chronić tradycję oraz wartości związane z polskim przemysłem spirytusowym. Liczymy, że dzięki wspólnym działaniom, uda nam się wpłynąć na jego pomyślną przyszłość oraz budować poczucie dumy wynikające z wielowiekowej tradycji wytwarzania najlepszych na świecie wódek.

Już od wieków polski przemysł spirytusowy pozostaje jedną z istotnych gałęzi polskiej gospodarki, zaś polska wódka – trunek silnie wpisany w narodową kulturę i historię – jest jego ikoną. Dzięki wieloletniej tradycji produkcji przy wykorzystaniu wysokiej jakości naturalnych surowców, polskie wyroby spirytusowe zyskały wielbicieli na świecie, a Polska zaliczana jest do grona największych i najbardziej cenionych producentów wyrobów spirytusowych.

Uważając polską wódkę za element dziedzictwa narodowego, zdecydowaliśmy się wspierać i chronić jej wizerunek, poprzez różnego rodzaju inicjatywy i przedsięwzięcia, organizowane pod naszą egidą.

Jednym z celów Stowarzyszenia jest budowanie świadomości odpowiedzialnego społecznie handlu i spożywania produktów spirytusowych. W ramach tych działań przeprowadziliśmy kampanię dla osób wypoczywających nad wodą oraz przeciwko pijanym kierowcom.

Akcja „Woda bez promili” odbywała się w wakacje 2007 i 2008 roku oraz w roku 2009 pod nową nazwą „Pływam bez promili”. Miała ona na celu rozpowszechnianie wiedzy o niebezpieczeństwach, jakie wiążą się z korzystaniem z kąpielisk po spożyciu alkoholu. Pływanie pod wpływem alkoholu jest bowiem najczęstszą w Polsce przyczyną utonięć. Przestrzegamy:

Albo alkohol, albo pływanie. Od tej reguły nie może być wyjątków!